Posts

Její kariéra je kvůli tomu ohrožena

Jejda! Dařino ožehavé tajemství bylo právě odhaleno.

Slovenští nahrávací umělci Patrik a Dara vystupují na obálce srpnového čísla českého vydání ELLE. Jejich kontroverzní focení v romské osadě vyvolalo širokou škálu reakcí.

Pár se rozhodl odpovědět na negativní odpovědi prostřednictvím svých oficiálních online profilů.
Q: Fotografie vás a Dary byly pořízeny v romské osadě u Velké Lomnice na Slovensku. Co vás vedlo k souhlasu s myšlenkou fotografování luxusního oblečení v romské osadě?

A: Jsem člověk, který se živí hudbou, vystupováním na pódiu, focením a videem. Spolupracuji s různými tvůrčími režiséry, režiséry a fotografy. To znamená, že vytváříme imaginativní vizuály ve formě fotografií nebo videoklipů, od prvního snu až po jejich realizaci. Je to jako když někdo chodí vidět film v kině a je fascinován tím, jak a kde byl vyroben. Já, jako umělec, se nezabývám tím, co je to za scénář. Nechci se zabývat tím, co bude osvětlení, jaký bude příběh, nebo jaké bude umístění. Pro mě je důležitý tým lidí a práce bude 100% profesionální. Nedokážu si představit, že půjdu do filmů a budu pobouřena, kde byl film vyroben, nebo přemýšlením o tom, co herce a režiséra vedlo k tomu, aby tento kontrast použili. Po deseti letech mé aktivní kariéry ve výstavním byznysu je naštvaná úzkost. Tyto fotografie se těší velkému úspěchu.

Q: Jak jste se cítil (a) o focení a Vaší návštěvě osady obecně?

Odpověď: Byl jsem v této osadě asi třicetkrát a tam jsem fotografoval nebo natáčel video asi desetkrát. Šel jsem tam bez předsudků, jako vždy, nikdy jsem to nezažil jinak. Jenom jsem šel někam, abych byl po tisíciletí fotografován – přijel jsem s úsměvem na tváři a odešel jsem s úsměvem na tváři.

Q: Dnes jste hrdý na to, že jste na straně otce Romský. Co romská kultura (jazyk, tradice) považujete za velké plus ve vašem životě?

A: Hudba, naprosto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *